logo-top

Mateusz Nowak


Mateusz Nowak to założyciel agencji tanecznej 7i.
Mateusz jest jednym z najlepszych tancerzy dancehall’owych w Polsce. Jest aktualnym mistrzem Polski w dancehall’u, od kiedy w 2010 roku zdobył tytuł „King of the dancehall”. Jest członkiem jedynej męskiej formacji dancehall’owej w Polsce – Monster Unit. Zajmuje się również innymi technikami tańca, szczególnie hip hopem.
Jako tancerz i członek formacji tanecznych brał udział w wielu ogólnopolskich turniejach tańca, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Zwycięzca 1 edycji programu TVN - You Can Shake!!!

Miał również okazję organizować oraz sędziować konkursy tańca.
Mateusz naukę tańca pobierał u wielu tancerzy i choreografów z Polski oraz zza granicy. Szczególnie ceni sobie praktykę zdobytą u polskich tancerek dancehall’u – Darii Nędzy i Malwiny Żygowskiej oraz zagranicznych tancerzy – Global Bob, Sri Lanka, Tight Eyez, Aus Ninja, Lando Wilkins, Mariel Madrid, Ejoe, Henry Link, Brian Friedman, Kenzo Alvares, Willdabeast, Les Twins.
Jest uczestnikiem oraz instruktorem wielu obozów i warsztatów tanecznych w Polsce i Europie – SDK, To Di Dancehall, MTV Gdańsk Dźwiga Muzę, Wine Up, Queen Style Zone, Fair Play Dance Camp. Swoje umiejętności prezentuje również podczas eventów tanecznych, jednym z ostatnich były zawody Slavic Dancehall Queen.
Obecnie pracuje z dziećmi i młodzieżą w szkołach tańca na terenie województwa śląskiego, prowadząc zajęcia z dancehall’u i hip hopu. Swoje doświadczenie wykorzystuje także jako trener formacji tanecznej Glam Crew i So Special.