logo-top

Zmysłowy ekspresyjny taniec wprowadzający w gorące klimaty tańców latynoamerykańskich, jest to  propozycja zajęć dla osób lubiących taniec indywidualny, łączący elementy tańców latynoamerykańskich (samba, rumby cha-cha, jive ). Każdy z tańców pozwala na wyrażenie innych emocji i nastrojów: od miłości i namiętności po flirt i zabawę.




Technika klasyczna wymagająca niezwykłej precyzji ruchu i dyscypliny. Bardzo ważna jest silna praca nóg i płynność ruchu wykonywanego rękami. Osoby tańczące balet kształtują smukłą i wyprostowaną sylwetkę, co wiąże się z silnymi mięśniami brzucha i kręgosłupa.




Mężczyzna w tangu staje się silny i szarmancki, dba o swoją partnerkę. Kobieta z kolei może oderwać się od problemów dnia codziennego i poczuć się wyjątkowo. Zajęcia dodają pewności siebie, odwagi, poprawiają postawę i przede wszystkim są proste.




Chcesz być uniwersalny/a w tańcu? Marzysz, by na parkiecie poczuć się jak w "Tańcu z Gwiazdami" ?
Taniec towarzyski jest właśnie dla Ciebie.To uprawiana od początku XX wieku forma rozrywki, wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych.




To zabawa dwojga parterów. Mężczyzna popisuje się w tańcu przed swoja partnerką, wprowadzając ją w wymyślne i niesamowicie poplątane figury, nierzadko wymagające niesamowitej giętkości i zwinności od partnera.




Wykorzystuje się w nim elementy tańca modern, tańca akrobatycznego oraz baletu. Korzenie tańca jazzowego sięgają Afryki. W kulturze afrykańskiej słowo "jazz" oznaczało siłę, gwałtowność, ekstazę. Zaraz po balecie Jazz jest uznany za najtrudniejszą technikę tańca. Podstawą jazzu są elementy rytmu i izolacji co znaczy ruchy poszczególnymi partiami ciała które były naturalną rzeczą dla ludzi afrykańskiego pochodzenia.
Technika jazzowa doskonale rozwija wszystkie grupy mięśniowe, poprawia ogólną sprawność ciała oraz pozwala wyrażać emocje i uczucia.

Wykorzystuje się w nim elementy tańca modern, tańca akrobatycznego oraz baletu. Korzenie tańca jazzowego sięgają Afryki. W kulturze afrykańskiej słowo "jazz" oznaczało siłę, gwałtowność, ekstazę. Zaraz po balecie Jazz jest uznany za najtrudniejszą technikę tańca. Podstawą jazzu są elementy rytmu i izolacji co znaczy ruchy poszczególnymi partiami ciała  które były naturalną rzeczą dla ludzi afrykańskiego pochodzenia.

Technika jazzowa doskonale rozwija wszystkie grupy mięśniowe, poprawia ogólną sprawność ciała oraz pozwala wyrażać emocje i uczucia.



Jest to taniec który jest oparty na idei baletu, powstał na przełomie XiX i XX wieku jako odłam baletu, nie mniej jednak brak w nim sztywnych zasad tańca klasycznego. Taniec ten ma za zadanie przede wszystkim okazać emocję tancerza. Wykorzystuje się w nim elementy baletu, tańca towarzyskiego a nawet akrobatyki, kluczowymi elementami są ciężar ciała, grawitacja, oddech. Taniec współczesny jest bardzo luźną forma tańca brak w nim jakichkolwiek ograniczeń a tancerz ma w nim ogromną swobodę w kreowaniu ruchem

Jest to taniec który jest oparty na idei baletu, powstał na przełomie XiX i XX wieku jako odłam baletu, nie mniej jednak brak w nim sztywnych zasad tańca klasycznego. Taniec ten ma  za zadanie przede wszystkim okazać emocję tancerza. Wykorzystuje się w nim elementy baletu, tańca towarzyskiego a nawet akrobatyki, kluczowymi elementami są ciężar ciała, grawitacja, oddech. Taniec współczesny jest bardzo luźną forma tańca brak w nim jakichkolwiek ograniczeń a tancerz ma w nim ogromną swobodę w kreowaniu ruchem



Prawdopodobnie najbardziej rozległy styl taneczny, bardzo zróżnicowany pod względem stylów i charakteru. U jego podstaw leży Social Dance, czyli spontaniczny taniec do ówcześnie popularnej muzyki. Podobnie jak inne style, taniec ten rozwinął się na ulicy, w klubach, wśród czarnej i latynoskiej społeczności USA. Głównym ośrodkiem był Nowy Jork, stąd określenie New York Style, które stało się z kolei przesłanką do francuskiego terminu Newstyle.




to taniec pochodzący z Jamajki. Jego twórcą był Gerald Levy – znany jako Mr. Wacky oraz Bogle. Jego nietypowe, płynne ruchy do muzyki dancehall (wywodzącej się z reggae) zawojowały świat, a sam Bogle stał się królem tancerzy dancehallu. Charakter dancehallu zależy od idei, którą chcemy przekazać oraz od płci tancerza. Ten styl, to nie tylko szejki, czyli trzęsienie pupą, ale przede wszystkim ogromna liczba kroków, które każdy szanujący się tancerz dancehallu powinien znać.